» IOM dnes

 

IOM je mezivládní organizace, založená v roce 1951. IOM se řídí principem, že humánní a řízená migrace přináší užitek jak migrantům, tak i společnosti.

  • IOM má více než 170 členských států a další pozorovatele z řad států a mezivládních a neziskových organizací

» IOM ve světě

» IOM v regionu


Minulé ročníky Letní školy

Jedenáctý ročník IOM Letní školy migračních studií se konal na Přírodověděcké fakultě Univerzity Karlovy od 26. srpna do 1. září 2019. Pro více informací prosím navštivte anglickou sekci tohoto webu. 

The eleveth IOM Summer school on migration studies was held in Prague, Charles University, from August 26th to September 1st 2019. For detail information including on-line application please visit english version of this website. 

IOM Letní škola migračních studií 2018 se konala na Přírodověděcké fakultě Univerzity Karlovy od 26. srpna do 1. září. Projekt byl podpořen v rámci US Embassy Small Grants. Partnerem projektu byl UNIC - Informační centrum OSN v Praze. Záštitu nad desátým ročníkem letní školy převzal ministr vnitra pan Jan Hamáček.  

Pro více informací prosím navštivte anglickou sekci tohoto webu. 

IOM Summer school on migration studies will be held in Prague, Charles University, from August 26th to September 1st 2018. For more information, please visit english section of this website.

The Summer school on migration studies was held in Prague from August 27th to September 2nd 2017 in Prague. Detail information you can find on english section of this website.

Devátý ročník Letní školy migračních studií se uskutečnil od 27. srpna do 2. září 2017 v Praze. Zúčastnilo se jej přes sto studentů a mladých profesionálů ze šedesáti zemí. IOM projekt organizuje ve spolupráci s Přírodovědeckou fakultou Univerzity Karlovy a Centrem Geomigrace www.geomigrace.cz . Projekt je podpořen v rámci US Embassy Small Grants. Více informací naleznete v anglické sekci tohoto webu

Osmý ročník Letní školy migračních studií se uskutečnil od 4. do 10. září 2016 v Praze. IOM jej organizovala ve spolupráci s Přírodovědeckou fakultou univerzity Karlovy a Centrem Geomigrace. 

Letní škola migrace se uskutečnila ve spolupráci s Jihočeskou univerzitou v Českých Budějovicích od 17.-22. srpna 2015. Program obsahoval přednášky, workshopy a doprovodné kulturní aktivity zahrnující širokou škálu témat spojených s mezinárodní migrací - migraci a rozvoj, integraci, boj proti obchodování s lidmi atd. Zúčastnilo se přes 60 studentů i profesionálů z více než 25 zemí. Více informací naleznete v anglické verzi / For more details please go to IOMSCHOOL2015  

Letní škola 2015 byla podpořena z prostředků Evropské komise a České Rozvojové Agentury v rámci v rámci Programu zahraniční rozvojové spolupráce ČR. Akce je součástí Evropského roku pro rozvoj www.europa.eu/eyd2015/cs . Akce je dále podpořena z grantu Velvyslanectví USA v Praze a z prostředků Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. 

Letní škola migrace 2014 se uskutečnila ve spolupráci s Jihočeskou univerzitou v Českých Budějovicích od 18.-23. srpna 2014. Program obsahoval přednášky, workshopy a doprovodné kulturní aktivity zahrnující širokou škálu témat spojených s mezinárodní migrací - migraci a rozvoj, integraci, boj proti obchodování s lidmi atd. 

Letní škola migrace a integrace se uskutečnila i v roce 2013 ve spolupráci s Jihočeskou univerzitou v Českých Budějovicích ve dnech od neděle do pátku 1.-6.září 2013. Byla zaměřená především na integraci imigrantů, jejich participaci a podporu diverzity ve společnosti s mnoha praktickými příklady.

Ve dnech 3. - 7. 9. 2012 se ve spolupráci s Jihočeskou univerzitou v Českých Budějovicích uskutečnila v pořadí již čtvrtá Letní škola migračních studií.

Letní škola migrace a rozvoje se uskutečila v Praze na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy (budova Hollar, Smetanovo nábřeží 6) od neděle 21. srpna do soboty 27. srpna 2011.

O migraci a rozvoji zde přednášeli čeští a zahraniční odborníci (například profesor Ronald Skeldon z University of Sussex nebo docent Dušan Drbohlav z Přírodovědecké fakulty UK.

Ve dnech 29. 8. - 4. 9. 2010 se v Jindřichově Hradci uskutečnil druhý ročník Letní školy migračních studií. LŠ je realizována ve spolupráci s ministerstvem vnitra ČR, Fakultou managementu VŠE a centrálou IOM v Ženevě.

Ve dnech 30. 8. - 5. 9. 2009 se v Jindřichově Hradci uskutečnil první ročník Letní školy migračních studií.