» IOM dnes

 

IOM je mezivládní organizace a vznikla v roce 1951. IOM se řídí principem, že humánní a řízená migrace přináší užitek jak migrantům, tak i společnosti.

  • v roce 2016 má 162 členských států
  • přes 100 pozorovatelů z řad států a mezivládních a neziskových organizací
  • V IOM pracuje více než 7500 zaměstnanců pracujících na více než 3000 projektech

» IOM ve světě

» IOM v regionu


Internetová školící platforma evropského projektu iYouth www.iyouth-project.eu

 

 

 

Webová platforma iYouth na www.iyouth-project.eu  je organizována do následujících sekcí:

Práce s mladými migranty

V této části naleznete doporučení pro práci s mladými migranty. Při práci s mladými migranty, zejména v rámci snah o jejich integraci, je především zapotřebí respektovat každého mladého člověka jako svébytného jedince. Je potřeba respektovat rozmanitost mladých migrantů a zároveň jim umožnit účast v plánování a uskutečňování volnočasových, školicích a vzdělávacích programů a aktivit.

Školící materiály

V této části webové platformy najdete informace o vzdělávání a různých tématech, která se týkají integrace mladých migrantů. Materiály jsou cíleny zejména na organizace, jež působí (anebo hodlají působit) v oblasti podpory mladých migrantů.

Případové studie

Projekt iYouth shromáždil řadu případových studií popisujících, co v praxi dělají partnerské organizace pro integraci mladých přistěhovalců. Tyto studie jsou zařazeny do tří hlavních sekcí práce s mladými migranty: pochopení, zapojení a posilování postavení mladých migrantů.

Videa: Příběhy mladých přistěhovalců

V této části webové platformy projektu iYouth naleznete videa připravená partnery projektu s osobními příběhy mladých přistěhovalců, kteří využili aktivity a služby partnerských organizací.

 

 

 

Partnerem projektu je META o.s.

Více informací o projektu iYouth naleznete ZDE.

 

Tento projekt je spolufinancován z Evropského fondu pro integraci státních příslušníků třetích zemí a Ministerstvem vnitra České republiky.

 

 

 

Loga